Aktualności
Festiwal WTW:// zawsze_Różewicz, czyli cykl wydarzeń na 100-lecie urodzin Tadeusza Różewicza. 0d 4 do 9 października zaprezentujemy projekt poświęcony jego twórczości.
Monodram w wykonaniu Zdzisława Kuźniara z okazji 90-tych urodzin oraz 60-lecia pracy na scenie WTW 4 i 5 września na Dużej Scenie.
Jaka powinna być Królowa? Piękna, łaskawa, mocarna… to zdają się już oklepane frazesy. Może współczesna władczyni powinna odznaczać się zupełnie innymi cechami. Może obecnie powinna być raczej zasymilowana i przystosowana. Być może powinna odbijać w sobie wiele barw naszej skomplikowanej codzienności. Tylko czyja tak właściwie ma to być Królowa?
W niedzielę 28 lutego 2021 roku poznaliśmy Laureatów IV Konkursu Dramaturgicznego STREFY KONTAKTU organizowanego przez Miasto Wrocław oraz Wrocławski Teatr Współczesny.
Wrocławski Teatr Współczesny w oczekiwaniu, ale i w pełnej gotowości. Właśnie trwają próby do trzech nowych produkcji, które po otwarciu teatrów będą miały swoje premiery na Dużej Scenie WTW.
Wraz z końcem roku zakończyliśmy III edycję projektu JAK POPRZEZ TEATR POZNAWAĆ ŚWIAT. Tym razem nieco okrojone, dostosowane do niezwykłych okoliczności, wydanie bazowało na przedstawieniu Pogłosy Wita Szostaka w inscenizacji Marka Fiedora i Tomasza Hynka.
Spektakl Jutro przypłynie królowa na podstawie reportażu Macieja Wasielewskiego, w reżyserii Piotra Łukaszczyka powalczy o Nagrodę Główną - Laur Konrada podczas 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Widzów na nasz kanał na YouTube, na którym dostępne są projekty TEATRU KRÓTKOMETRAŻOWEGO: Mówią kobiety oraz Truskawki.
Od 6 do 10 lipca we Wrocławskim Teatrze Współczesnym odbędą się warsztaty edukacyjno-teatralne dla młodzieży w wieku od 13 do 15 lat.
Od 20 do 25 czerwca zapraszamy Państwa na pokazy TRUSKAWEK Mariusza Sieniewicza - spektaklu online w 6 odcinkach, w reżyserii Piotra Łukaszczyka. Na ekranie: Marysia Kania i Maciej Kowalczyk.