Kolejność fal
Opis
Kolejność fal to obraz kobiety i mężczyzny po wielu latach wspólnego życia. Historia ich relacji została na scenie rozpisana na trzy pary ukazane na trzech różnych etapach życia. Najmłodsza z nich ukazana jest w euforycznych chwilach zakochania i romantycznych wyznań zakończonych ślubem. Kolejna para tworzy pełen napięć i oczekiwań dojrzały związek. A trzecia, najstarsza, wśród wzajemnych wyrzutów dokonuje rozrachunku wielu lat wspólnego życia, przywołuje bolesne doświadczenia i niezakończone sprawy.
Symbolem upływającego czasu staje się rzeka, która swoim nurtem porywa wszystko, co spotka na swojej drodze.
Program przedstawienia znajduje się TUTAJ.
W niedzielę, 17 listopada, o godzinie 18.00 zagramy spektakl „Kolejność fal" z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.
Z recenzji:
„Maciej Tomaszewski od lat prezentuje to, co najlepsze w teatrze, jest wyrazistszy ze spektaklu na spektakl, choć wydaje się to niemożliwe. Klasa nadzwyczajna! Zina Kerste godnie mu towarzyszy, nie jest tylko tłem, razem stanowią duet doskonały. Zamysł scenograficzny z obrotową ścianą sprawdził się, dzieląc lub łącząc bohaterów. Piękne są projekcje i wizualizacje Kaplicy Sykstyńskiej, fresków Michała Anioła, obrazów Williama Blake’a, Francisca Goyi". (Małgorzata Matuszewska, miarakultury).
„Znakomite aktorstwo. Projekcje multimedialne z obrazami Williama Blake'a i Michała Anioła. I Kaplica Sykstyńska jako miejsce marzeń i mietkowania. Sztuka Filipa Zawady w reżyserii Darii Kopiec to refleksje przeplatane dużą dawką humoru". (Blog Artystyczne spojrzenie).
Kolejność fal to trzecia ze sztuk nagrodzonych w V Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU. Tekst sztuki znajduje się TUTAJ.
Uwaga!
W spektaklu pojawiają się głośne, gwałtowne dźwięki.
Realizatorzy
Obsada
Wokół spektaklu
Dla grup zorganizowanych oferujemy warsztaty wprowadzające do spektaklu (prosimy o kontakt z działem edukacji: k.migdalowska@wteatrw.pl). Więcej informacji znajduje się TUTAJ.
W projekcjach multimedialnych w spektaklu wykorzystano fragmenty fresków Michała Anioła pt. Sąd Ostateczny i Stworzenie Adama oraz obrazy Williama Blake'a pt.: Szkoda, Nebuchadnezzar, I Elohim stworzył Adama, Oberon, Titania i Puck z tańczącymi wróżkami", Newton, Krąg pożądliwych lub Wir kochanków, Francesca da Rimini i Paolo Malatesta, a także Odilona Redona: Wizja w kwiecie wieku i Kostka oraz obrazu Francisco Goyi Tryb latania.
Autorka plakatu: Marzena Waleńska. W plakacie wykorzystano fragmenty fresków Michała Anioła pt. Sąd Ostateczny i Stworzenie Adama.
Plakat można kupić w kasie biletowej Wrocławskiego Teatru Współczesnego lub zamówić, pisząc na adres: k.zuraw@wteatrw.pl [cena 10 zł].