Uwolnienie
Opis
Spektakl rekomendowany od lat 16.
W tym spektaklu akcja nietypowo rozpoczyna się na widowni. W narastającym oczekiwaniu na sceniczną akcję z widowni wyłaniają się poszczególne osoby dramatu: wygadany inteligent, zachowawcza urzędniczka, nerwowy awanturnik, matka karmiąca, nieznośny nastolatek i inne postaci. Na widowni robi się śmiesznie i groźnie. Akcja powoli przenosi się na scenę, a bohaterowie muszą skonfrontować się z niepokojącą kurtyną.
„Jest tam kto? Za tą głuchą, zimną kotarą? Aż ciarki przechodzą... Całe życie może człowiek przeżyć i nie zadać tak głębokiego pytania".
Program przedstawienia znajduje się TUTAJ.
Z recenzji:
„(...) Tak subtelnie przeprowadzonej wiwisekcji naszego współczesnego polskiego społeczeństwa, zarówno tragicznego w swych wyborach politycznych, jak i śmiesznego w swoim zacietrzewieniu, dawno nie widziałam". (blog Artystyczne spojrzenie).
„Climax Gaspara Noego na deskach Teatru Współczesnego – trans, z którego nie sposób uciec, szał, chociaż w tym wypadku niespowodowany dodatkiem w ponczu". (Nikola Kardasz, Dziennik Teatralny Wrocław).
Uwolnienie to jedna z trzech sztuk nagrodzonych w V Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU. Tekst dramatu dostępny jest TUTAJ.
Uwaga!
W spektaklu pojawiają się wulgaryzmy oraz głośne, gwałtowne dźwięki.
W spektaklu występuje scena nagości.
Brak wyraźnego podziału na scenę i widownię.
Realizatorzy
Obsada
Wokół spektaklu
Dla grup zorganizowanych oferujemy warsztaty wprowadzające do spektaklu (prosimy o kontakt z działem edukacji: k.migdalowska@wteatrw.pl). Więcej informacji znajduje się TUTAJ.
Spektakl pt. Uwolnienie brał udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Piotr Hildt, Anna Jazgarska, Szymon Kazimierczak, Andrzej Lis, Wanda Świątkowska.